שווה כסף שווה שקט נפשי

מאמרים ייחודיים על נעילה

מאמרים איך לבחור מוצרי נעילה ולמנוע פריצות

מאמרים

היום פורצים ממש ככה..

מאמרים ייחודיים…אדם מגיע הביתה ונדהם, דלת פתוחה!? והרי ברור לו שנעל את הדלת ואז מסתבר שפרצו לבית!!! ותכף שואל את עצמו למה שמתי מנעול בדלת?! כיצד תוכלו למגן את הבית או עסק ולשפר את תחושת הביטחון האישי שלכם?

לפי הפרסומים משטרת ישראל בשנת 2017 נפרצו בעיר ללא הפסקה 1483 דירות – 4 דירות בממוצע בכל יום. תל אביב מובילה גם בפריצות לבתי העסק. 557 עסקים נפרצו ב-2017, זה אומר 1,5 ביום. המספרים האלה רלוונטיים גם להיום. הרבה מהפריצות שקטות, כלומר ללא כלים שמרעישים אלא  כלי פריצה שעולה רק 200 דולר ב"אי בי" פותח 99 אחוזים מהצילינדרים הירודים!. מכשיר הזה מרטיט את הפינים שבצילינדר ועם מעט לחץ מסובב ופותח את המנעול. מדהים, נכון?

כדאי לבחור הכי מוגן

 לא קיימת דלת שחסינה מפריצות, אפשר לפרוץ היום כל דבר, השאלה איך? אם אנחנו נקשה על הגנב ונותן לו אתגר גבוה, אז הוא ילך לדלת שפחות מוגנת ולא יתעסק עם שלך. אמנם אין 100% הגנה, אך יש דרכים להקשות על הפוצים לפרוץ לבית שלכם. אז מה אפשר לעשות וחשוב לדעת? כיצד תוכלו למגן את הבית או עסק ולשפר את תחושת הביטחון האישי שלכם?

יש לא מעט דרכים להגנה נבונה על הבית\עסק מפני פריצות ורובן פשוטות למדי. כל מה שצריך הוא רק להפנים וליישם. חייבים לדעת, שכל אמצעי מיגון נוסף מעכב את הפורץ וגורם לו להתיש. אנו, כי בעלי מקצוע ממליצים ללקוחותינו ומה שחברות הביטוח דורשות אחרי הפריצה, זה שיהיה בדלת מנעול נוסף, מנעול עליון בדלת, שמכונה מנעול כספת, מדגם איכותי ואת המנעול הרגיל עם הצילינדר להחליף למשהו איכותי. עכשיו דלת שלכם יכולה מאוד לעכב את הפורצים.

 ומה לגבי דירות חדשות? בדרך כלל קבלנים חוסכים ונותנים את המפתחות ירודים עם המנעולים הכי פשוטים . רצוי מיד כשמקבלים מפתח מקבלן להחליף לצילינדר בדרגת מיגון גבוה, צילינדר שמוגן משכפול וקידוח, בנוסף מומלץ שיהיה לו גשר פלדה אשר אינו מאפשר שבירת הצילינדר ע"י שיטות נפוצות בקרב הפורצים.

בונוסים

כמה טיפים חוץ ממיגון איכותי: הימנעו מפרסום נסיעות ברשתות חברתיות! מפתח של הבית\עסק הוא כרטיס אשראי, צריך לשמור עליו מכל משמר. יכול להיות שאנשים משכפלים את המפתחות, למשל כשמשאירים את המפתח בחדר כושר או כששמים את הרכב לטיפול במוסך, משכפלים את המפתח ולפי רישיון הרכב רואים איפה אדם גר. מבחר פעולות פשוטות יכולות להרחיק גנבים מבתיכם ולחשוך לכם מפח נפש, כאב ראש והרבה כסף. לא משנה כמה תבלו יפה בחופשה חלומית או סתם באירוע משמח, אם בסופן של דבר תחזירו הביתה ותגלו שמישהו פרץ אליו וגנב לכם יקרי ערך ומזכרות, כל השמחה לא נחשב לנו מאומה. לכן, לפני שאורזים את המזוודות ומפקידים את הילדים או חיות מחמד בידיים נאמנות, חשוב להגן גם על הבית, כדי שתוכלו לשוב אליו בראש שקט.

יש פורצים מזדמנים ופורצים מתכננים. הפורצים המזדמנים לחוצים להשיג כסף במהירות (לדוגמה נרקומנים). בשלב ראשון, הם מגיעים לחדר מדרגות, למשרדים ולבתי מגורים ומבצעים בדיקות בסיסיות של תיבת הדואר ושל סוגי מנעולים. אחרי סיור מהיר, הם בוחנים את הדלתות ומנעולים, מרימים את השטיח ופותחים את ארון חשמל לראות אם מישהו השיר במקרה מפתח. אסור להשיר מפתח בארון חשמל, תיבת הדואר, תחת השטיח!

מירוץ החימוש בין גנבים ליצרני אמצעי אבטחה נמשך כבר מאות שנים וכנראה יימשך מאות שנים נוספות. הצילינדר החליף את המנעול הפשוט, המנעול הרב בריחי החליף את הצילינדר והפלדלת שדרגה את המנעול הרב בריחי. בכל נקודה כזו , הגנבים השתהו, אבל מהר מאוד למדו לעקוף את הבעיה. גם עם מרבית מערכות האזעקה למדו הגנבים המוכשרים להתמודד. אבל יש אמצעי אחד שמאוד מקשה עליהם והרבה יותר מאיים ומפחיד מכל דלת פלדה או מנעול. דלת פלדה עלולה פשוט להכשיל גנב, והאמצעי אחד הזה עשויה להכניס אותו לבית הסוהר. על אמצעי הזה נדבר בהמשך…

הגן על רכושך באמצעות מוצרים האיכותיים של חברות המובילות בארץ ובעולם!

דברו איתנו

כפות המנעול לשירותכם!